Kolekcja Long Island

Nieodzownym atutem naszej firmy jest fakt, iż od początku do końca pracujemy samodzielnie nad wyrobem. Tworzymy jego projekt w pracowni, wykonujemy do niego wizualizację i w ostateczności po dobraniu najwyższej jakości materiałów wykończeniowych wytwarzamy w naszej wytwórni. Bezpośrednie zaangażowanie w proces wytwórczy i czynienie tego procesu formą twórczej ekspresji ma korzystny wpływ na tworzenie indywidualnych, unikatowych i oryginalnych wyrobów, które powstają często z potrzeb naszych klientów. Tak też stało się w przypadku kolekcji Long Island, która jest wręcz autorską linią, stworzą na potrzeby jednej z naszych klientek, a która zyskała sobie ogromne zainteresowanie.

Kolekcja Long Island jest niezwykle minimalistyczna, wręcz ultranowoczesna. Priorytetem przy tworzeniu kolekcji była funkcja, wystrzeganie się powierzchownej dekoracyjności, szczera ekspozycja materiałów. Niezwykle prosta forma, od frontu definiowana liniami prostymi i dopełniona dwiema symetrycznymi szufladami, jakby doczepionymi od dołu do blatu jest manifestacją współczesnej ikony wzornictwa. Już w zamierzeniu miał być to wrób bardzo funkcjonalny, sprawiać wrażenie masywnego i solidnego, a jednocześnie nowoczesnego i precyzyjnie wyważonego w formie. Pełne boki, które podtrzymują blat, mają od frontu tę samą szerokość, jak wysokość blatu, a pod blatem zamontowano dwie symetryczne szuflady, do których przymocowany jest elegancki uchwyt – kryształowa gałka. Pełne boki wykonane są z kryształowego lustra i  na głębokość blatu, dzięki temu zabiegowi meble z tej kolekcji bardzo dużych rozmiarów są stabilne i bezpieczne, a lustrzane, obszerne boczne powierzchnie dodatkowo odbijają przestrzeń powiększając ją. To oryginalne i niebanalne projekty, bez których nie obchodzi się dobre wnętrze

Ultranowoczesne, starannie wykonane meble z kolekcji Long Island zostały wykończone najwyższej jakości lustrem kryształowym, a jedynym elementem dekoracyjnym są gałki kryształowe. Kolekcja Long Island podobnie jak kolekcja Greenwich nawiązuje do nowoczesnego odrzucając w swojej formie wszelkiego rodzaju ornamenty, a koncentruje się na funkcjonalności i formie wyrobu. Zastosowanie do wykończenia mebli tylko jednego rodzaju materiału jakim jest lustro kryształowe podkreśla ważność użytego materiału oraz formę dla zaaranżowanego wnętrza. Prostota formy w układzie tylko pionowym i poziomym sprawia, że kolekcję Long Island można zaaranżować w każdym wnętrzu i współgrać będzie z każdym stylem w przestrzeni. Kolekcja Long Island obejmująca biurka, toaletki i szafki RTV stała się natychmiast popularna, mimo, że dość kosztowna. Wizualna prostota i racjonalność mają udział w jej atrakcyjności. Liczą się dobór materiałów, proporcje i skala przedmiotu.